شیر حمام

تنظیم بصورت نزولی

موارد 1-30 از 74

صفحه
در هر صفحه
Loading ...Load More ...
تنظیم بصورت نزولی

موارد 1-30 از 74

صفحه
در هر صفحه

شیر حمام

شیر حمام باید به گونه ای انتخاب شود که قابل تنظیم برای تمامیه افراد منزل باشد. اگر این قابلیت را نداشته باشد اهالی خانه با مشکل مواجه می شوند. شیر حمام در قدیم قابلیت تنظیم ارتفاع را نداشت به همین خاطر افراد کوتاه قد و یا کم سن و سال که زیر آن قرار می گرفتند به دلیل ارتفاع زیاد دوش ، آب با فشار زیادی به بدن آنها اثابت می کرد و این مسئله به هیچ وجه خوشایند نبود.

اما امروزه شیر حمام را به گونه ای تولید می کنند که ارتفاع آن نسبت به هر فردی قابل تنظیم باشد. با توجه به گستردگی تولید کنندگان شیرآلات ، طرح ها و مدل های مختلفی متناسب با سلیقه افراد وجود دارد که همین امر باعث شده تا انتخاب شیر حمام دیگر دشوار نباشد.

اگر چه امکان دارد هنگام خرید شیر حمام چندین معیار و متد را در نظر گرفته باشید ، ولی می توانید مراحل تصمیم گیری خود را ساده تر کنید. در حقیقت شما باید قبل از خرید شیر حمام ، فاکتور هایی را متناسب با نیاز و شرایط کنونی حمام خود در نظر بگیرید. در ادامه این مطلب می خواهیم به نکاتی که برای خرید شیر حمام باید به آن دقت کنید بپردازیم.

مهمترین امر در انتخاب شیر حمام جنس آن است. به دلیل رطوبت بالا و باز بودن آب در زمان طولانی هنگام استحمام ، باید شیر آن به گونه ای انتخاب شود که آبکاری های لازم بر روی آن انجام شده باشد تا به هیچ وجه ، حتی با گذشت سال های زیاد هیچ یک از قسمتهای آن دچار زنگ زدگی نشود.

بهتر است علم دوشی که برای شیر حمام انتخاب می شود نیز از جنس مرغوب باشد تا روسوبات آب به مرور زمان باعث گرفتگی روزنه های روی دوش نشود.

همان طور که گفته شد به لطف تولید کنندگان این محصول ، شیر حمام در طرح ها و مدل های مختلف تولید و عرضه می شود. اما امروزه مدل اهرمی آن از طرفداران بسیاری برخوردار است. افراد بیشماری در حمام های خود از شیرهای اهرمی استفاده می کنند تا به راحتی بتوانند جریان آب را قطع و وصل کنند. علاوه بر این تنظیم دمای آب در شیر حمام از اهمیت بالایی برخوردار است به همین منظور بهتر است از مدل اهرمی آن استفاده شود تا در کمترین زمان آب با دمای دلخواه تنظیم شود.

مهمتر از همه باید قبل خرید این موضوع را برای خود روشن کنید که به دنبال چه نوع شیر حمام با دوش هستید. منظور آن است که آیا می خواهید شیر حمامتان یک حالته ، دو حالته و یا سه حاته باشد. شیر هایی که تنها برای یک حالت تولید می شوند فقط آب را از همان دوشی که ثابت در بالای سر قرار دارد خارج می کند.

شیر حمام اگر دو حالته باشد علاوه بر اینکه آب از قسمت دوش خارج می شود می توان آن را به حالت معمولی خود (یعنی مانند شیرهای روشویی و یا ظرفشویی) برگرداند و از قسمت پایینی شیر استفاده کرد. این کار تنها با فشار دادن اهرم بالای شیر صورت می گیرد که جریا آب را قطع و به مسیری دیگر هدایت می کند.

در آخر هم شیر های سه حالته هستند. این نوع شیر حمام جریان آب را به وسیله یک اهرم جداگانه به دوش دستی هدایت می کند. این شیر ها دارای سه خروجی آب می باشند.