شیر روشویی

تنظیم بصورت نزولی

موارد 1-30 از 80

صفحه
در هر صفحه
 1. شیر روشویی طاها مدل آلفا
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل آلفا
  قیمت ویژه 102٬000 تومان قیمت پایه 120٬000 تومان
 2. شیر روشویی طاها مدل ایلیا
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل ایلیا
  قیمت ویژه 119٬000 تومان قیمت پایه 140٬000 تومان
 3. شیر روشویی طاها مدل افروز
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل افروز
  قیمت ویژه 136٬000 تومان قیمت پایه 160٬000 تومان
 4. شیر روشویی طاها مدل هیرا
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل هیرا
  قیمت ویژه 140٬000 تومان قیمت پایه 164٬000 تومان
 5. شیر روشویی طاها مدل فلت A
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل فلت A
  قیمت ویژه 159٬000 تومان قیمت پایه 187٬000 تومان
 6. شیر روشویی طاها مدل شوپه
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل شوپه
  قیمت ویژه 162٬000 تومان قیمت پایه 191٬000 تومان
 7. شیر روشویی طاها مدل اسپیدا
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل اسپیدا
  قیمت ویژه 164٬000 تومان قیمت پایه 193٬000 تومان
 8. شیر روشویی طاها مدل تنسو
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل تنسو
  قیمت ویژه 164٬000 تومان قیمت پایه 193٬000 تومان
 9. شیر روشویی طاها مدل آرتا
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل آرتا
  قیمت ویژه 167٬000 تومان قیمت پایه 196٬000 تومان
 10. شیر روشویی طاها مدل وانیا
  -15%
  شیر روشویی طاها مدل وانیا
  قیمت ویژه 173٬000 تومان قیمت پایه 203٬000 تومان
Loading ...Load More ...
تنظیم بصورت نزولی

موارد 1-30 از 80

صفحه
در هر صفحه

شیر روشویی

استفاده از شیرآلات بهداشتی برای قطع و وصل جریان آب در تمامیه منازل و مکان های عمومی وجود دارد. شیر روشویی هم جزو شیرآلات بهداشتی به حساب می آید. بنابراین این محصول یک ابزار کارآمد و مهم به شمار می آید و هر فردی در طول شبانه روز بارها به عناوین مختلف شیر آب را باز یا بسته می کند. از این رو باید شیرهایی که برای مصارف مختلف (ظرفشویی ، روشویی ، توالت و دوش) تولید می شوند از مقاومت بالایی برخوردار باشند تا زود از بین نروند و همانند روز اول بتوان از طریق آنها فشار آب و دمای آن را کنترل نمود. ساخت و تولید اینگونه شیرها نیاز به مواد اولیه مرغوب دارد که خوشبختانه در کشور ما از متریال های با کیفیت برای ساخت شیرآلات استفاده می شود.

در قدیم شیر روشویی دارای دو دستیگره برای تنظیم فشار و حرارت آب بود به نحوی که در قسمت چپ بدنه جریان آب گرم و در قسمت راست آن دستیگره کنترل آب سرد وجود داشت. خوبی این مدل شیر روشویی این بود که در صورت خراب شدن یکی از شیرها باز هم وصل کردن جریان آب از طریق دستگیره دیگر وجود داشت همچنین دمای حرارت آب قابلیت تنظیم شدن دقیق تری را داشت. اما امروزه شیرهای کلاسیک کمتر تولید می شود و جای خود را به شیرهای اهرمی داده است که نمونه اهرمی آن هم اکنون از طرفداران زیادی برخوردار است.

شیر روشویی اهرمی با وجود قطعه ای به نام کاتریج ، جریان آب را قطع و وصل می کند که در واقع همان مغزی در شیرهای کلاسیک است با این تفاوت که تعویض آن کمی سخت تر از مغزی بوده و همچنین دوام بسیار بالایی نسبت به مغزی دارد و شاید سالیان سال نیاز به تعویض نداشته باشد. این مدل شیر روشویی کارایی آسان تری نسبت به نمونه کلاسیک دارد به طوری که حتی در صورت پر بودن هر دو دست هم میتوان به کمک آرنج و یا ساعد میزان فشار و حرارت آن را تنظیم نمود. این خود یک ویژگی منحصر به فرد در شیرهای اهرمی است که به مرور زمان باعث جا افتادن این محصول در بین مردم شده است.

در واقع شیر روشویی به شیرهایی گفته می شود که بر روی تمام روشویی های پایه دار و کابینتی که در داخل سرویس بهداشتی و یا حمام قرار دارند نصب می شود. این شیرها به طور معمول ارتفاع کمی دارند تا در صورت استفاده باعث پاشیده شدن آب به اطراف نشود.

اگر بخواهیم توضیح مختصری در رابطه با چگونگی عملکر شیر روشویی بدهیم می توانیم نمونه اهرمی (که امروزه رایج تر از سایر شیرآلات است) را برایتان مثال بزنیم : این شیر دارای یک دسته اهرمی می باشد که وظیفه قطع و وصل کردن جریان آب را بر عهده دارد و به راحتی می توان با هدایت آن به سمت بالا ، جریان آب را وصل کرد. بخش ورودی آب که بر روی روشویی نصب می شود دارای یک پایه می باشد که تنها نیاز به ایجاد یک حفره بر روی سینک دارد و دارای دو ورودی آب سرد و گرم می باشد که با چرخش اهرم به سمت راست آب سرد و همچنین با هدایت آن به سمت چپ آب گرم از آن خارج می شود. در قسمت خروجی آب که بر روی روشویی قرار دارد و در بخش دهانه لوله شیر ، جسم مشبکی شکلِ فلزیی قرار می گیرد تا جریان آب را به صورت افشانه از خود خارج کند این کار باعث می شود تا در هنگام استفاده از شیر روشویی آبی که به داخل سینک ریخته می شود صدای کمتری ایجاد کند و همچنین مانع از پاشیدن آب به اطراف شود. این شیرها با جنس های مختلفی نظیر کروم ، مس ، استیل و ... تولید می شوند که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند و از لحاظ قیمت نیز تا حدودی با هم تفاوت دارند. نمونه های استیل شیر روشویی به دلیل براقی و ظاهری زیبا طرفداران بیشتری دارند اما ناگفته نماند که به دلیل جنس استیل این شیرها و براق بودن آن ، لکه های آب بیشتر بر روی آن به چشم می خورد و همچنین تمیز کردن آن قدری سخت تر می باشد.