چینی بهداشتی

مشترک شدن در خوراک RSS
تنظیم بصورت نزولی

موارد 1-30 از 99

صفحه
در هر صفحه
Loading ...Load More ...
تنظیم بصورت نزولی

موارد 1-30 از 99

صفحه
در هر صفحه

چینی بهداشتی

همه ما در روز به طور اتفاقی و از روی آدات روزانه از محصولات چینی بهداشتی استفاده می کنیم و حتی اگر در منزل نباشیم باز هم در مکان های مختلف نظیر مدارس ، رستوران ها ، مساجد ، محل کار ، هتل ها ، مراکز خرید و ... محصولات چینی بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات عمدتا شامل توالت فرنگی ، توالت ایرانی ، روشویی ها ، زیر دوشی و انواع متعلقات آن می باشد. برای خرید کالاهای چینی بهداشتی باید به یکسری مشخصات و ویژگی های آن محصول دقت کنید تا مادامی که از آن استفاده می کنید محصولی رضایت بخش برای شما به حساب بیاید.

یکی از این موارد طرح محصول است که پیشنهاد میشود کالای در نظر گرفته شده توسط مصرف کننده انتخاب شود تا با سلیقه فرد همخوانی داشته باشد. این مسئله در بعضی از چینی بهداشتی ها صدق نمی کند به عنوان مثال می توان به توالت ایرانی اشاره کرد چراکه اکثر توالت های ایرانی به یک شکل تولید می شوند و چندان ظاهری مختلف با یکدیگر ندارند. اما در مورد روشویی ها کاملا برعکس است و در طرح ها و مدل های مختلف این محصول تولید و عرضه می شود. علاوه بر این شما باید به سایز کالا نیز دقت داشته باشید یعنی محصولی خریداری فرمایید که ابعاد آن متناسب با محل نصب آن باشد تا نیازی به تعویض آن نباشد.

امروزه کارخانه های متعددی محصولات چینی بهداشتی را تولید و پخش می کنند که هر کدام برای خود یک استاندارد تولید دارند. شرکت هایی نظیر مروارید ، مرجان ، کسری ، آرمیتاژ ، پارس سرام ، گلسار ، ایساتیس ، گلدیس سرام ، مینا و ... تولید کننده این محصولات در کشور ایران می باشند که هر کدام اجناس خود را به شیوه ای مختلف تولید می کنند. در زیر می خواهیم عواملی که در ساخت چینی بهداشتی ها باید به آن توجه کرد را شرح می دهیم.

  1. باید جذب آب یک قطعه چینی بهداشتی طبق استاندارهای بین المللی کمتر از نیم درصد باشد. این اندازه گیری باید قبل از لعاب خوردن محصول تست شود. برای این کار می توان یک قطره آب را بر روی قسمت لعاب نخورده چکاند و منتظر جذب شدن آن شد اگر سرعت نفوذ آب به بدنه این قطعه بالا باشد انتخاب این محصول مناسب نمی باشد چرا که به مرور زمان به دلیل جذب آب و فضولات به داخل آن از حالت بهداشتی خارج شده و همچنین بوی بدی را در محیط ایجاد می کند.
  2. یک قطعه چینی بهداشتی باید کاملا متقارن تولید شود به گونه ای که اگر از هر زاویه ای به آن نگاه کنیم هیچگونه برآمدگی و یا تورفتگی در آن مشاهده نشود. این پستی و بلندی های جزئی باعث می شود تا محصول بدرستی در جای خود نصب نشود و همچنین ممکن است باعث تجمع آب در یک نقطه و در نهایت ایجاد جرم و رسوب به مرور زمان شود.
  3. یکی از شایع ترین عیوبی که امکان دارد در تولید محصولات چینی بهداشتی رخ دهد به وجود آمدن سوراخ های سوزنی است. این سوراخ ها همان نقطه های ریزی هستند که در برخی اوقات بر روی سطح لعاب خورده قابل مشاهده اند و عامل اصلی جرم و رسوب می باشد.
  4. مهمترین امری که در تولید محصولات چینی بهداشتی باید به آن دقت شود بهداشتی بودن محصول است. یعنی باید قطعه به گونه ای تولید شود که تمام بدنه آن لعاب خورده باشد چراکه لعاب عامل اصلی بهداشتی بودن آن است و لعابی بهداشتی است که با پخت بهینه و ساختار شیشه ای تولید شده باشد. لازم به ذکر است که در ساخت محصولات چینی بهداشتی نظیر توالت های فرنگی و ایرانی این مسئله باید کاملا رعایت شود و قسمت هایی که دید کامل ندارند (مانند لبه آبریزر) نیز لعاب واجب اند.