اجاق گاز رومیزی بهتر است یا اجاق گاز مبله ؟

اجاق گاز رومیزی بهتر است یا اجاق گاز مبله ؟

شاید این سوال هم برای شما پیش آمده باشد که اجاق گاز رومیزی بهتر است یا اجاق گاز مبله؟ و اینکه کدام یک از این دو مدل اجاق گاز را باید برای آشپزخانه خود انتخاب نماییم؟ نکته حائز اهمیتی که می بایست قبل از انتخاب به آن توجه داشته باشید ، میزان فضایی است که برای قرار دادن اجاق گاز در آشپزخانه خود در نظر گرفته اید. اگر مایل به نصب گاز بر روی کابینت هستید و یا فضایی برای استفاده از گازهای مبله را ندارید ناچارید از نمونه رومیزی آن استفاده کنید. از نظر هماهنگی ظاهر گاز با دیگر وسایل آشپزخانه نمونه رومیزی آن راحت تر با سایر لوازم آشپزخانه ست می شود اما در گازهای مبله باید به این مسائله بیشتر دقت شود چراکه بدنه اجاق گاز های مبله در ظاهر آشپزخانه تاثیر به سزایی دارد و نسبت به گازهای رومیزی بیشتر به چشم می آیند.

گازهای مبله هر چقدر هم دارای طراحی مدرن و امروزی باشند ، باز هم زیبایی و جلوه ای که گازهای رومیزی به فضای آشپزخانه می بخشند را نمی دهند از این رو اگر به زیبایی ، شیک بودن و در عین حال خلوتی آشپزخانه خود بیشتر اهمیت می دهید بهتر است از اجاق گازهای رومیزی استفاده نمایید..

همان طور که می دانید وسایل خانگی توکار از زیبایی و نمای مدرنی برخوردار هستن که اغلب افراد مایل به تهیه آن ها می شوند ولی نکته مهم اینجاست که این زیبایی از پرداخت بهایی بالا به دست می آید. اجاق گاز های توکار در دو مدل برقی و گازی تولید و به بازار عرضه می شوند که به طور معمول از نمونه مبله خود ارزان تر هستند. اما نکته مورد بحث اینجاست که قیمت این مدل ها نسبت به امکانات و کیفیت شان نسبتاً زیاد است..

اغلب کسانی که به زیبایی ظاهری و مدرن بودن آشپزخانه اهمیت می دهند به دنبال استفاده از اجاق گازهای توکار هستند. این اجاق گازها به دلیل آنکه محل نصب آن را می توانید خودتان انتخاب کنید در هر فضایی امکان نصب دارند و فضای بسیار کمتری نسبت به اجاق گازهای مبله اشغال خواهد کرد. همچنین توان مصرفی گازهای رومیزی پایین تر از اجاق های مبله است و مصرف آن ها نیز به نسبت پایین تر است..

با توجه به توضیحات بالا حالا دیگر میل خودتان است که کدام نوع گاز را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید که هم متناسب با محل مورد نظر شما باشد و هم علاوه بر طول عمر مفید، کارآیی لازم را برایتان داشته باشد..