بررسی انواع سینک ظرفشویی

بررسی انواع سینک ظرفشویی

یکی از وسایل پر مصرف و لازم در هر آشپزخانه سینک آشپزخانه می‌ باشد. این وسیله تقریباً پر تعامل ترین وسیله آشپزخانه با افراد خانه خواهد بود پس در خرید آن می بایست دقت و توجه زیادی نمایید. چرا که شستشوی ظروف، میوه جات و سبزیجات، آماده کردن غذا و بسیاری از کارهای دیگر در سینک ظرفشویی صورت می گیرد. در اینجا قصد داریم به بررسی انواع سینک ظرفشویی بپردازیم تا در هنگام خرید ، شما بتوانید بهترین و مناسب ترین سینک را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید.

 • سینک با یک لگن بزرگ
 • مزایا : برخی از افراد از کوچک بودن سینک جهت شست و شوی ظروف بزرگ رنج می برند. شما می ‌توانید با تهیه یک سینک تک لگنه عمیق به راحتی یک ماهی تابه بزرگ را بخیسانید و یا بشویید یا مقدار زیادی از مواد غذایی را آماده کنید و بدون کوچک ترین مشکلی از کل فضای سینک یکجا استفاده نمایید.

  معایب: از جمله معایب این مدل از سینک ها می توان به این اشاره کرد که هنگامی که شما می خواهید به طور مثال سبزی را در لگن دیگر سینک بشویید این امکان به راحتی وجود ندارد.

  در نظر داشته باشید که برخی از تولید کنندگان جهت حل این مشکل لوازم اضافی همانند سبد سینک برای این نوع سینک ها تولید و عرضه کرده اند که امکان انجام هم زمان شستشو چندین قلم ظرف و مواد غذایی را یکجا فراهم کرده اند.

 • سینک با دو لگن در اندازه های متفاوت
 • مزایا: از دیگر مدل های سینک ظرفشویی، سینک های دوقلو هستند که امکان انجام همزمان تمام کارها را برای شما فراهم می کنند. کارهایی مانند شستن ظروف و آماده سازی مواد غذایی را می توانید به صورت مجزا انجام دهید. به یاد داشته باشید ، سینک هایی که اندازه لگن آن ها متفاوت است (یعنی یکی بزرگتر و دیگری کوچکتر) به این منظور تولید گردیده اند تا شما قادر باشید کارهایی از قبیل شستن ظروف را در لگن بزرگتر و کارهای دیگر همانند آماده سازی مواد غذایی را در لگن کوچکتر انجام دهید. از دیگر قابلیت های سینک های دوقلو این است که هنگامی که قصد استفاده از ماشین ظرفشویی را ندارید ، می توانید در یک لگن آب صابون بریزید و در لگن دیگر آب برای شستشو و به راحتی اقدام به شست و شوی ظروف نمایید.

  معایب: یکی از معایب این سینک ها سخت بودن شستشو و آب کشیدن ماهی تابه و یا ظروف بزرگ در لگن آن است که معمولا باعث پاشیدن آب به بیرون از سینک می شود.

 • سینک با دو لگن هم اندازه
 • مزایا: افرادی هستند که به طراحی و دیزاین آشپزخانه بسیار اهمیت می دهند، این سینک مورد استفاده آن ها قرار خواهد گرفت چرا که دارای قرینگی در طراحی می باشد و هر دو لگن به یک اندازه می باشند. در این مدل سینک ظرفشویی همچنین امکان انجام فعالیت های هم زمان (شستشو، آماده سازی و ...) را به صورت جدا فراهم می نماید و به آسودگی می توانید تمام ظروف و مواد غذایی را آماده کنید.

  معایب: اندازه لگن این سینک ها به اندازه سینک های تک لگنه نخواهد بود و ممکن است برای ماهی تابه های بزرگ، کوچک باشند و به راحتی نتوانید ظروف بزرگ را بشویید.

 • سینک با سه لگن (دو لگن بزرگ و یک لگن کوچک با امکان دفع زباله)
 • مزایا: شما قادر خواهید بود از لگن دفع زباله به صورت مستقل از سینک استفاده نمایید.

  معایب: در هنگام استفاده از این مدل سینک، شما نمی توانید به راحتی باقی مانده های غذا را از کانتر به لگن دفع زباله منتقل کنید. همچنین این نوع سینک ها چون عریض تر هستند، فضای بیشتری را اشغال می کنند در نتیجه می بایست فضای بیشتری از آشپزخانه را به سینک ظرفشویی اختصاص دهید.

  در نظر داشته باشید برای افرادی که می خواهند زباله را از غذا دور نگه دارند، این نوع سینک گزینه ی مناسبی می تواند باشد.