بهترین جنس سینک ظرفشویی آشپزخانه

بهترین جنس سینک ظرفشویی آشپزخانه

سینک فولادی ضد زنگ

مزایا: سینک فولادی نسبت به سایر مدل ها از مقاومت بالایی برخوردار است و نظافت آن بسیار آسان است. تعامل بالای این سینک و توانایی هماهنگی آن با هرنوع دیزاین از مزایای آن به شمار می آید.

معایب: یکی از معایب سینک ظرفشویی فولادی خراشیدگی آن است به طوری که در صورت کشیده شدن ظروف در هنگام شست و شو سینک دارای خراشیدگی خواهد شد. اما در فولادهای ضد زنگ رنگ شده این مشکل تا حدودی حل شده است. برخی از عرضه کنندگان سینک ها برای حل این مشکل در کف سینک شبکه های سیمی قرار داده اند. علاوه بر آن ایجاد لکه های ناشی از سختی آب در کف سینک از دیگر معضلات این مدل سینک ها خواهد بود.

سینک چینی

مزایا: اغلب سینک های چینی بابت ظاهر چشم نوازی که دارند مورد استقبال قرار می گیرند. این نوع سینک با هر نوع دیزاین و سبکی قابل همخوانی و همچنین بسیار زیبا است. تنوع رنگ و طرح در این نوع سینک از مزایای دیگر آن به شمار می آید. در صورتی که آشپزخانه شما سبک سنتی ای دارد انتخاب این نوع سینک می تواند بسیار مناسب باشد.

معایب: ورقه شدن و ایجاد لکه های سیاه رنگ برروی سینک از معایب این مدل از سینک ها خواهد بود به علاوه شست و شوی ماهی تابه ها در این سینک سبب ایجاد خراش و لکه های سیاه رنک در سینک می شود که از بین بردن آن ها با دشواری همراه خواهد بود.

سینک گرانیتی

مزایا: در مقابل سینک های چینی که به راحتی ورقه می شوند و مورد خراشیدگی قرار می گیرند این نوع سینک به علت استفاده از پلیمرهای گرانیتی مقاوم تر است و امکان خراشیدگی و ورقه شدن و ایجاد لکه های سیاه رنگ در آن ها وجود ندارد.

معایب: تنها عیب آن مراقبت ویژه از آن هااست. چرا که در صورت ترکیب گرانیت با رنگ های روشن سبب ایجاد لکه در سطح سینک خواهد شد و در صورتی که از آن ها به خوبی مراقبت کنید این مشکل پیش نخواهد آمد.

سینک از جنس سنگ طبیعی

مزایا: این نوع سینک را اغلب با سینک سنگ صابون میشناسند. از نظر ظاهر و زیبایی بسیار زبان زد می باشد چرا که امکان هماهنگ شدن با سطح کانتر را دارد و این خود سبب ایجاد ظاهر زیبا و چشم نوازی می شود.

معایب: از معایب آن می توان به گران بودن آن نسبت به سایر سینک ها و امکان ورقه و خراشیدگی هنگام شست و شو اشاره کرد. برای نظافت آن نیز می بایست از مواد شست و شوی خاص استفاده کرد.