تفاوت اجاق گاز رومیزی با اجاق گاز مبله

تفاوت اجاق گاز رومیزی با اجاق گاز مبله

اجاق گاز در آشپزخانه از وسایل ضروری و کاربردی به حساب می آید. انتخاب اجاق گاز مناسب و کارآمد، بسیار دشوار است و در صورتی که فضای کم و مناسبی هم در اختیار نداشته باشید این دشواری چند برابر می شود. ما در اینجا به شما برای خرید اجاق گاز مناسب کمک خواهیم کرد و در نهایت به تفاوت اجاق گاز رومیزی با اجاق گاز مبله خواهیم پرداخت.

جالب است بدانید اجاق گاز های ۴ شعله و یا کوچکتر ، مختص آشپزخانه های کم جا طراحی شده اند تا در فضای کم نیز بتوان از کارآیی اجاق گاز بهره برد. از این رو گاز های رومیزی یا صفحه ای و به اصطلاح توکار طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.

از جمله پراهمیت ترین دلایل استفاده از اجاق گازهای توکار، زیبایی ظاهری آن هاست. در صورتی که این مدل اجاق گازها چندان برای آشپزی و استفاده ایرانی مناسب نیستند ولی یکی دیگر از گزینه های اجاق گاز کوچک برای خانه هایی که فضای کافی ندارند محسوب می شوند.

در صورتی که برای آشپزی خود نیاز به فر و یا گریل دارید بهتر است از اجاق گاز مبله استفاده نمایید چرا که نمونه های رومیزی آن تنها داری شعله می باشد و دیگر قابلیت فر و یا گریل را ندارند. همچنین اگر فضای کمی برای قرار دادن اجاق گاز در آشپزخانه خود دارید می توانید از گاز مبله 4 شعله استفاده نمایید تا فضای کمتری از آشپزخانه را اشغال کند. این گازها معمولا با عرض 60 سانتی متر تولید می شوند. اجاق گازهای مبله اغلب از مدل های توکار گران تر می باشند اما با توجه به مزایا و معایبشان انتخاب های معقول تری به حساب می آیند.

طرح و چیدمان شعله ها در مدل های توکار و مبله آنچنان تفاوتی ندارد. اما تفاوت اجاق گاز رومیزی با اجاق گاز مبله در این است که گازهای مبله از مقاومت و کیفیت بدنه بالاتری برخوردار هستند. اغلب صفحه رویی این مدل ها لعابی یا استیل می باشد. این سبب می گردد که صفحات استیل و لعابی را به راحتی تمیز نمایید. از آنجا که درجات تنظیم فشار گاز در نوار زیر صفحه رویی قرار گرفته، استفاده و تنظیم راحت تری دارد. از جمله مزایای این اجاق گازها این است که امکان یافتن لوازم جانبی و قطعات یدکی این اجاق گازها در بازار ایران بیشتر است، اما مهم ترین ویژگی اجاق گازهای مبله نسبت به گازهای رومیزی دارا بودن فر، گریل و جوجه گردان است که دیگر نیاز نیست اقدام به خرید جداگانه آن ها نمایید.