راهنمای خرید اجاق گاز آشپزخانه

راهنمای خرید اجاق گاز آشپزخانه

با توجه به فضای آشپزخانه و وسایل آشپزخانه انتخاب اجاق گاز مناسب منوط به سلیقه و کاربرد آن می شود. هنگامی که شما زمان زیادی را در آشپزخانه صرف می ‌کنید انتخاب درست یک اجاق گاز برای خانه از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. راهنمای خریدی که پیش روی شما قرار دارد نکاتی که می بایست قبل از خرید اجاق‌ های مبله یا توکار در نظر بگیرید را مطرح می نماید و به شما برای خرید اجاق گاز مناسب کمک خواهد کرد.

از جمله موارد مهم هنگام خرید اجاق گاز ، نوع سوختی است که در اختیار دارید، در صورتی که به سوخت گاز طبیعی یا گاز مایع دسترسی دارید از انواع اجاق‌ های گازی که در بازار عرضه شده است می‌ توانید انتخاب نمایید و اگر دسترسی شما به برق است می‌ توانید اجاق برقی تهیه نمایید.

اجاق گازهای تولید و عرضه شده در بازار دارای انواع متفاوتی می باشد، مانند اجاق ‌های تمام گازی (در دو نوع مبله و رومیزی)، اجاق ‌های تمام برقی ، اجاق‌ های دو گانه سوز (گاز و فر برقی). که هر کدام با توجه به عملکرد آن کاربرد خاص خود را دارند.

کاربرد اجاق‌ های گازی ایجاد حرارت سریع و مستقیم جهت تهیه غذا می باشد که باعث پخت سریع ‌تر می‌ شوند. پخت و پز با گاز قابل کنترل ‌تر و سریع‌ تر خواهد بود و امکان تهیه انواع غذاهای سرخ کردنی و برشته را با آن ها خواهید داشت.

در نظر داشته باشید اجاق‌ های گازی از انواع اجاق‌ های برقی ارزان ‌تر هستند و اجاق گازها با دو نوع گاز طبیعی و LPG (گاز مایع) کار می‌ کنند و اجاق گازهایی که با گاز طبیعی کار می ‌کنند از نوعی که با گاز مایع کار می ‌کنند اغلب بیشتر استفاده می شوند، با وجود تمام این ها جهت نصب هر مدل از اجاق گازها نیاز به نصاب آن می باشد. هنگام خرید اجاق‌ های گازی جهت کارکرد مؤثر و ایمن حتما می بایست استاندارد های لازم را داشته باشند. همچنین به اعتبار مارک تجاری و خدمات پس از فروش اجاق گاز نیز توجه نمایید .

در هنگام خرید اجاق گاز باید به ابعاد آن دقت نمایید تا متناسب با جایی که برای آن در نظر گرفته اید باشد. عرض اجاق گازها در انواع مختلف متفاوت خواهد بود، اغلب اجاق گازهای ایستاده یا مبله در عرض‌ های 50، 60 و 90 تولید و به بازار عرضه می گردند. لازم است در هنگام انتخاب اجاق گاز، متناسب با فضایی که در اختیار دارید ، بخشی را هم در اطراف اجاق گاز برای تهویه هوا در نظر بگیرید. ابعاد گاز با توجه به تعداد شعله ها محاسبه می گردد. اجاق گازهای 4 شعله اغلب عرض 60 سانتی متری و اجاق گازهای 5 شعله اغلب عرض 90 سانتی متری دارند.