راهنمای خرید هود آشپزخانه

راهنمای خرید هود آشپزخانه

هود در لغت به معنی مکنده است و این محصول در انواع مختلفی در بازار عرضه می گردد. کار اصلی هود از بین بردن آلاینده ها در هوا می باشد که این امر به سبب مکش قوی آن صورت می پذیرد. به طور کلی هودها به دو دسته صنعتی و خانگی تقسیم می شوند.

هودهای خانگی اغلب از فن، فیلتر، لامپ و برد الکترونیکی تشکیل می شوند و تمام قطعات به صورت کامل درون محفظه هود قرار می‌ گیرند و هوای آلوده به وسیله یک کانال به بیرون منتقل می گردد. مفتخریم به عرضتان برسانیم که هم اکنون در ایران هود براساس استانداردهای اروپا تهیه و به کشورهای مختلفی عرضه می گردد. در زیر ویژگی های یک هود مناسب را برایتان توضیح می دهیم تا در هنگام خرید بتوانید بهترین کالا را انتخاب نمایید.

هنگام انتخاب هود مناسب پارامترهای بسیاری را باید مدنظر قرار دهید. با توجه به گوناگونی انواع هود در بازار انتخاب این محصول دشوار شده است. ما در این بخش تلاش می کنیم تا شما را برای تهیه هود مناسب راهنمایی نماییم.

قبل از هرچیز اندازه هود بسیار حائز اهمیت می باشد، این سایز می‌بایست متناسب با فضای موجود و اندازه اجاق گاز باشد. با توجه به این نکته هود آشپزخانه باید هم اندازه اجاق گاز و در صورتی که بخواهید کمی سختگیرانه تر انتخاب نمایید حدود 3 اینچ بزرگتر از اجاق گاز در نظر گرفته شود. به طور معمول طول هود 60 ، 80 و 90  می باشد. ارتفاع هود نیز از دیگر پارامترهای مهم انتخاب آن می باشد. لذا قبل از تصمیم گیری نهایی حتماً ارتفاع مورد نظر خود را مشخص نمایید. دیگر مواردی که قبل از خرید باید به آنها توجه داشته باشید، میزان صدایی که دستگاه تولید می کند ، مکش دستگاه ، چند حالته بودن موتور آن ، صفحه کلید و سنسور حساس به دود و بوی غذا است. با در نظر گرفتن این موارد قبل از تهیه هود می توانید خرید کاملا موفقی را داشته باشید.

همان‌طور که می دانید در ایران انواع مختلفی از هود آشپزخانه وجود دارند که می توان به برندهای زیر از نظر کیفیت و قیمت مناسب اشاره کرد :

  • اخوان
  • کن
  • بیمکث
  • رومانزو

انواع هود خانگی

هود خانگی جزو هودهای تصفیه کننده و هودهای دارای خروجی هوا به حساب می آید. عملکرد هودهای تصفیه کننده به این صورت می باشد که، به وسیله مکندگی خود گرد و‌ غبار و بو را به داخل خود می کشند، ذرات معلق و آلاینده ها را تا حد ممکن از هوا می گیرند و مجدداً هوای تصفیه شده را به آشپزخانه باز می گردانند.

در صورتی که هود دارای خروجی هوا ، به یک کانال متصل می گردد که گرد و غبار، چربی و بوی نامطبوع را از طریق آن کانال به بیرون میفرستد. امروزه این هودها به دو صورت هودهای معمولی و شومینه ای در بازار موجود هستند. نسل قدیمی هودها، هودهای معمولی به شمار می آیند، که در بالای اجاق گاز نصب می گردند و کمی کوچک تر از ابعاد اجاق گاز می باشند. این هودها به دیوار وصل می شوند و اکثراً در زیر یک کابینت دیواری قرار دارند و به وسیله یک دریچه و کانال که در داخل دیوار تعبیه گردیده است، هوا را به داخل دریچه و از آن جا به پشت بام و خارج هدایت می نمایند. از جمله معایب این هودها این است که به مرور زمان روی عایق بندی و رنگ سقف تاثیر می گذارند. در قسمت دیگری از داستان هودهای شومینه ای قرار دارند که بلندتر، بزرگ تر و به شکل قیف برعکس می باشند. جنس این هودها از مس، فلزهای اکسید نشدنی یا دیگر فلزاتی است که در مقابل گرما از دوام و استحکام بالایی برخوردار هستند و به راحتی تمیز می شوند. هواکش این هودها گاهی به دیوار و گاهی به سقف وصل می گردد که انواع سقفی آن به هودهای جزیره ای معروف می باشند و اطراف آن شیشه ای است.