روش تمیز کردن سینک ظرفشویی

روش تمیز کردن سینک ظرفشویی

جهت نظافت و تمیزی سینک ظرفشویی آشپزخانه به طوری که میخواهید این کار بدون ایجاد لک صورت گیرد و سینک ظرفشویی تان کاملا براق باشد می ‌بایست به یک سری نکات توجه نمایید. در این مقاله سعی شده است شما را با نظافت و تمیزی سینک آشپزخانه بدون استفاده از مواد شیمیایی آشنا سازیم.

در نظر داشته باشید که هیچگاه از سفید کننده و جرمگیر جهت تمیز کردن سینک استفاده ننمایید زیرا بعد از خشک شدن سینک ، لکه های تیره ای بر روی آن نقش می بندد و ظاهر سینک کدر و مات می شود که به راحتی نمی توانید از شر این لکه ها خلاص شوید و گاها برای همیشه بر روی سطح سینک باقی می ماند.

شما می توانید برای تمیز کردن سینک ظرفشویی استیل آن را به آسانی با جوش شیرین پاکیزه نمایید. در ابتدا سطح سینک را کاملاً خیس کنید و سپس جوش شیرین را روی آن پخش نمایید پس از گذشت چند دقیقه ، با یک ابر یا دستمال نرم به آرامی بر روی سینک بکشید و سطح آن را کاملا تمیز کنید. در انتها می‌توانید سینک را کامل با آب بشویید.

در اکثر مواقع شما با لکه و رسوب بر روی سینک مواجه می شوید که جای هیچ نگرانی نیست، به راحتی می توانید با یک پارچه تمیز آغشته به سرکه سفید بر روی سینک ظرفشویی بکشید تا کاملا تمیز گردد و تمامی لکه ها از بین بروند. در صورتی که این ترفند جواب نداد میتوانید مقداری نمک و جوش شیرین را در مقداری آب حل نمایید و سینک را با این محلول بشویید تا لکه ها به طور کامل از بین بروند. همچنین از این محلول جهت تمیز کردن جرم و رسوب شیر آب و اتصالات اطراف سینک نیز میتوانید استفاده نمایید.

این را به خاطر بسپارید که برای تمیز کردن سینک ظرفشویی آلمینیومی و یا چینی ، می توانید از پودر ماشین لباسشویی استفاده نمایید.

جهت ضدعفونی کردن سینک ظرفشویی می توانید مقداری نمک روی آن بپاشید و پس از 15 دقیقه سینک را بشویید.

همان طور که مطالعه فرمودید در تمام روش های ذکر شده از مواد طبیعی استفاده گردیده است که ضرر استفاده از مواد شیمیایی را به حداقل میرساند.