روش تمیز کردن و شستشوی هود آشپزخانه

روش تمیز کردن و شستشوی هود آشپزخانه

همان طور که میدانید هود یکی از ابزار لازم و ضروری آشپزخانه محسوب می شود. هود امکان خارج کردن بوی بد غذا ، دود، بخار و رطوبت حاصل از کار در آشپزخانه را فراهم می نماید. در صورت عدم استفاده از هود در آشپزخانه، افزایش رطوبت شرایط را برای رشد میکروب ها، قارچ ها و کپک ها فراهم می کند و سلامت اعضای خانواده را به خطر می اندازد. علاوه بر آن هود کمک می کند مدت زمان بیشتری آشپزخانه تمیز بماند. جهت عملکرد صحیح هود لازم است همواره هود را از داخل و خارج آن تمیز کرد. در اینجا با نحوه شست و شوی هود و روش تمیز کردن آن آشنا می شویم.

  • در قدم اول می بایست هود را خاموش نمایید و داخل و خارج هود را کاملاً تمیز نمایید. لکه های ایجاد شده برروی بدنه هود بعضی از اوقات بسیار چسبنده و غیر قابل شست و شو می باشند لذا جهت از بین بردن این لکه ها می توانید از محلول‌ های گاز پاک کن استفاده نمایید. علاوه برآن استفاده از پودر ماشین لباس شویی هم می تواند کمکتان کند. بعضی از پودرهای مخصوص شست و شوی لباس با ماشین، دارای موادی هستند که چربی را راحت ‌تر در خود حل کرده و کار شما را آسان می‌ کنند. در کنار این راهکارها موادی به نام تترا نیز وجود دارند که جهت پاک کردن شیشه یا بدنه استیل هود کارآمد است. فقط می بایست بخاطر داشته باشید که از این مواد برای هودهایی با بدنه پلاستیکی استفاده نکنید. در هر کدام از این روش ها، دستکش را فراموش نکنید و در صورتی که از اسکاچ استفاده می ‌کنید دقت داشته باشید که بافت آن زبر نباشد. اسکاچهای نرم برای این کار مناسب تر می باشند. پس از پاک شدن مواد از داخل و خارج از هود چند بار با دستمال مرطوب مواد شیمیایی پاک کننده را بزدایید تا بو یا لمس باقیمانده آن‌ها باعث اذیتتان نگردد.
  • توجه کنید در هنگام تمیز کردن هود به لامپ و پریز هود آسیبی نرسد. پس از آن با آب ولرم و صابون هود را شست و شو دهید.
  • هود دارای پنجره فلزی است که چربی به خود می گیرد آن را در آب ولرم حاوی مواد از بین برنده چربی خیس نمایید تا چربی‌ها پاک گردند و یا این که با کمک برس هر دو طرف آن را بشویید و قبل از اتصال مجدد کاملا از خشک شدن آن اطمینان حاصل نمایید. در نظر داشته باشید ،با یک دستمال آغشته به نفت هم به سادگی می توان هرگونه چربی را از بین برد.
  • نکته حائز اهمیت دیگر فیلترهای فعال زغالی هستند که قابل شست و شو نمی باشند و می بایست عوض گردند. همان طور که میدانید زغال با کثیف شدن اثر خود را از دست می دهد بنابراین هر سال و در صورتی که زیاد پخت و پز می کنید، هر چند ماه یکبار می بایست این فیلترها را تعویض کنید. و البته فیلترهای متالیک را می توانید به آسانی در ماشین ظرف شویی بشویید.
  • همواره جهت تمیز کردن هودهایی از جنس فلزهای اکسید نشدنی می توانید از موم عسل استفاده نمایید.
  • در قدم بعدی آلودگی را که روی پره های فن جمع شده است، با مواد شوینده تمیز نمایید.

به یاد داشته باشید هودهای آشپزخانه معمولا از دو نوع فیلتر تشکیل می شوند: الیاف و فلزی. طبق توصیه اکثر هودسازان، در بازه های زمانی کوتاه فیلتر الیافی هود را نیز می بایست تعویض کنید. این الیاف معمولا جنسی شبیه به پنبه مصنوعی دارند و از آنجایی که سبب تغییر شکل و در نتیجه از دست دادن خاصیتشان می‌ گردد کاری بی حاصل است و حتما می بایست تعویض شوند. اما نوع مشبک فلزی را می‌توان با‌‌ همان مواد پاک کرد.