طرز تعویض فیلتر الیافی هود آشپزخانه

شاید برای شما هم طرز تعویض فیلتر الیافی هود کمی دشوار و سخت به نظر برسد به طوری که تا حالا دست به انجام چنین کاری نزده باشید و عملکرد دستگاهتان تا حد چشمگیری پایین آمده باشد. اما در حقیقت این کار بسیار ساده است و می توانید با خواندن همین چند خط این عمل را به راحتی و بدون کمک گرفتن از کسی انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا نحوه تعویض فیلتر الیافی را به خوبی یاد بگیرید.

  • ابتدا می‌بایست دو عدد قفل روی توری مشبک را به طرف داخل کشیده تا باز گردد.
  • سپس توری مشبک را به سمت پایین بکشید و اقدام به آزادسازی دو عدد لولای پایین توری مشبک نمایید به صورتی که از بدنه جدا شود.
  • در قدم آخر میله نگهدارنده فیلتر هود را باز نمایید و فیلتر کثیف را جداکرده و فیلتر جدید را جایگزین کنید و سپس میله های نگه دارنده فیلتر را مجدداً در جای خود قرار دهید، و با توجه به موارد ذکر شده مراحل بالا را معکوس انجام دهید و توری مشبک را در جای خود نصب نمایید.

همان‌طور که میدانید عمر مفید فیلتر هود مشخص نیست پس با توجه به کارکرد و زمان نظافت آن می توان زمان مجدد نظافت آن را تخمین زد که این مورد در انواع هود مختلف می باشد.

روش تمیز کردن فیلتر آلومینیومی هود آشپزخانه

به شما پیشنهاد می کنیم جهت مکش و کارکرد هر چه بهتر هود، فیلترهای آلومینیوم را به صورت ماهیانه با آب جوش و مایع ظرفشویی و برس پلاستیکی بشویید. در صورتی که چربی ها انباشته شده و تمیز کردن آن سخت است از روش زیر برای تمیز کردن فیلتر آلومینیوم استفاده نمایید.

در قدم اول فیلتر را از هود خارج نمایید، بعد از آن یک ظرف بزرگ را با آب جوش پر کنید و با مایع ظرفشویی و یک چهارم فنجان جوش شیرین مخلوط نمایید. بعد از ترکیب کامل ، فیلتر روغنی و کثیف را در محلول گذاشته و حدود 10 دقیقه منتظر بمانید. پس از آن فیلتر را برداشته و با فرچه به خوبی تمیز کنید. در گام آخر فیلتر را با آب شسته و با پارچه تمیز آن را خشک کنید.

در نظر داشته باشید همواره از شست و شوی فیلترهای الیافی بپرهیزید و تنها فیلترهای آلومینیومی را مجددا تمیز نمایید.